Uwaga, uwaga!

Z przyjemnością zawiadamiamy, że ruszamy z jesienną rekrutacją!
Jeżeli chcesz rozwijać swoje zainteresowania związane z ekonomią lub zdobyć staż/praktykę w renomowanej firmie, albo chcesz się sprawdzić jako organizator konferencji… a przede wszystkim
chcesz być częścią zgranego zespołu i i-nspirować razem z nami-> przyjdź w najbliższą ŚRODĘ o godz 17 [25.10] (salę podamy niebawem) na nasze spotkanie 

kontakt: nke@prawo.uni.wroc.pl lub wiadomości prywatne- chętnie odpowiemy na wszystkie pytania

Chyba nie musimy Cię namawiać?

 

Nie tak dawno, bo w marcu głośno było o firmie Ursus, która ogłosiła, że chce podpisać umowę joint-venture ze spółką Karmag Industrie z Algierii. Przedmiotem działalności spółki joint-venture ma być montaż, sprzedaż, dystrybucja i serwis ciągników i maszyn rolniczych na rynku algierskim
i innych rynkach afrykańskich.

Naukowe Koło Ekonomistów serdecznie zaprasza na seminarium, na którym dowiemy się czym właściwie jest
Joint venture- porozumieniem kooperacyjnym, czy koncentracją?

1.06.2017 (czwartek), 17:00
Sala 2.05D

Seminarium poprowadzi dr Daria Kostecka- Jurczyk.

Serdecznie zapraszamy! 🙂

Dzień Ekonomii 2017- krótkie podsumowanie

Miesiące przygotowań, wiele rozmów, setki planów.. a dziś minął już tydzień od wielkiego dla nas wydarzenia- Dnia Ekonomii, który w tym roku upływał nam pod hasłem „Finanse- wyzwania i dylematy niestabilnej gospodarki”.

Już przed 9 nie mogliśmy uwierzyć własnym oczom widząc tłumy Was wszystkich, wytrwale stojących w kolejce do rejestracji. Pod koniec dnia nadal przecieraliśmy oczy ze zdumienia- takiej frekwencji nikt z nas się nie spodziewał! Dziękujemy! 🙂

Dzień Ekonomii podzieliliśmy na 3 sesje plenarne, w trakcie których mogliśmy wysłuchać wystąpień naszych Ekspertów oraz na część warsztatową, na którą prowadzone były wcześniej zapisy. Dodatkowo w trakcie trwania konferencji, można było zapoznać się z wystawą posterową, przygotowaną przez Studentów i Doktorantów z WPAiE. W związku z posterami przeprowadzony został konkurs na najlepszy plakat, który wygrała mgr Justyna Ziobrowska- gratulujemy! 🙂 (szczegółowy harmonogram dnia)

Szczególne podziękowania kierujemy także do naszych Prelegentów, Partnerów i Sponsorów. Dziękujemy Wam za profesjonalizm, solidność
i zaangażowanie. Konferencja okazała się dobrym forum wymiany doświadczeń i refleksji. Oby więcej wspólnych projektów! 

Życzenia świąteczne

Drodzy Sympatycy!

Z okazji Świąt Wielkiej Nocy życzymy Wam wielu powodów do radości, by zdrowie Was nie opuszczało, smacznego, porannego śniadania
oraz mokrego (niekoniecznie od deszczu) poniedziałkowego dyngusa. Ponadto dużo odpoczynku, sił i pozytywnej energii do dalszego działania! 🙂 Wesołego Alleluja!
Zespół NKE

Dzień Ekonomii 2017

Jedna jaskółka wiosny nie czyni, ale odbywający się na wiosnę Dzień Ekonomii- już tak! J

Instytut Nauk Ekonomicznych oraz Naukowe Koło Ekonomistów serdecznie zapraszają na kolejną odsłonę Dnia Ekonomii, który w tym roku będzie upływać pod hasłem „Finanse- wyzwania i dylematy niestabilnej gospodarki”. Dzień ten to takie małe święto Ekonomii, dlatego przygotowaliśmy dla Was coś specjalnego! Zaczniemy wykładami praktyków, by później przejść do części warsztatowej*! Połączymy więc teorie z praktyką!

Całość uzupełni wystawa posterowa, którą przygotowują Studenci naszego wydziału- autor najlepszego plakatu otrzyma nagrodę!

6 kwietnia 2017, sala 2D im. Witolda Świdy Start: 9.00


Szczegółowy harmonogram 🙂

Nie może Was tam zabraknąć!

*Warsztaty odbywają się W TYM SAMYM CZASIE, ilość miejsc jest OGRANICZONA! Do wyboru: Ryzyko finansowe i networking z managerami To interaktywne warsztaty dla wszystkich, chcących zmierzyć się pojęciem ryzyka finansowego. Uczestnicy wcielając się w rolę menadżera ryzyka rynkowego poznają nie tylko rodzaje ryzyka, strategie handlowe dotyczące ryzyka rynkowego, ale także jego role i obowiązki w każdym etapie cyklu kredytowego z punktu widzenia zarządzania ryzykiem. Warsztaty w EXCELu poprowadzą specjaliści z Credit Suisse. Zapisy pod POSTEM w WYDARZENIU

Fundopoly – NAV calculation game (in English) Tym razem coś dla przyszłych inwestorów. FUNDOPOLY to interaktywna gra, podczas której uczestnicy doświadczą symulacji sesji giełdowej. Będą starali się podejmować jak najkorzystniejsze decyzje inwestycyjne, a wszystko pod presją czasu! Dla najlepszych inwestorów- nagrody 🙂 Warsztaty poprowadzą specjaliści z BNY Mellon. Zapisy: “WEZMĘ UDZIAŁ” w wydarzeniu

Komitet organizacyjny: – dr Magdalena Homa- INE WPAE UWr – mgr Justyna Ziobrowska – Milena Kil – Sylwia Jańska – Justyna Jarek

Interim Management- nowoczesne podejście do zarządzania

Czy istnieje osoba, która nie oglądała „Pulp Fiction”? Pamiętacie postać pana Wolfa? Pojawił się, gdy bohaterowie filmu wpadli w tarapaty, pomógł im, następnie zniknął.

Dlaczego o tym wspominamy?
Już 30 marca 2017r. (czwartek) o godz. 17, w Sali 2.05D poruszymy temat Interim Managera, inaczej „Menadżera do wynajęcia”, czy też „Menadżera od zadań specjalnych”. Zjawisko to jest stosunkowo nowym sposobem zarządzania, więc warto poświęć mu chwilę uwagi. Kto wie? Może okaże się ścieżką kariery dla kogoś z nas?
Naszymi gośćmi będą p. Agnieszka i Grzegorz Szafrańscy właściciele firmy InServices, której jedną z usług jest właśnie Interim Manager  (realizuje ją p. Grzegorz). Dodatkowo firma zajmuje się szeroko pojętym doradztwem gospodarczym, w szczególności doradztwem eksportowym.
Państwo Szafrańscy są także fundatorami Dolnośląskiej Fundacji Rozwoju Przedsiębiorczości, której zadaniem jest m.in. organizacja darmowych spotkań informacyjnych dla przedsiębiorców na temat pozyskiwania zewnętrznego finansowania.
Jest nam tym bardziej miło, ponieważ Państwo Szafrańscy są absolwentami kierunku Ekonomia na naszym wydziale, a także byli członkami NKE! Może powiedzą nam, czy członkostwo w Kole pomogło Im w rozwoju kariery?

Link do wydarzenia

Serdecznie zapraszamy!

Debata Radia Luz

13.02.2017r. nasz Kolega Krystian reprezentował NKE w debacie Radia Luz.
Rozmowa dotyczyła oskładkowania “umów śmieciowych” dla studentów.

Komu nie udało się posłuchać- niech szybko nadrabia zaległości! 🙂
->Debata Radia Luz

“Oszczędzanie i inwestowanie długoterminowe”

Biedy, choroby, niepewności..- tego spodziewają się Polacy po przejściu na emeryturę. Jesteśmy jednymi z największych pesymistów na świecie!
Może więc to właśnie ten moment, aby wziąć sprawy w swoje ręce i zatroszczyć się o swój byt?
Nie martwcie się! Nie zostawiamy Was z tym problemem!
Już 23.03.2017 (czwartek) o godz 17 w sali 2.05D  odbędzie się wykład w ramach programu Nowoczesne Zarządzanie Biznesem,
pt. „Oszczędzanie i inwestowanie długoterminowe”, na którym poznacie różne formy i korzyści płynące z takich rozwiązań.

LINK do wydarzenia na facebook’u

Serdecznie zapraszamy!

 

Nasz Człowiek w radiu LUZ

W poniedziałek (13.03) o 16:30 regulujemy odbiorniki na 91,6FM!

Naukowe Koło Ekonomistów otrzymało zaproszenie do debaty radiowej na temat planowanych zmian w oskładkowaniu umów studenckich, tj. umów-zleceń i umów o dzieło. Poza reprezentantem NKE- Krystianem w studiu będą obecni przedstawiciele Bankier.pl oraz organizacji Dolnośląscy Pracodawcy. Radio Luz- dziękujemy za zaproszenie!

Dzień Ekonomii- sesja plakatowa

Wielkimi krokami zbliża się organizowany przez NKE “Dzień Ekonomii”.

W tym roku odbędzie się 6.04 (czwartek) i będzie upływać pod hasłem “Finanse- wyzwania i dylematy niestabilnej gospodarki”.
Wyjątkowo odchodzimy od tradycyjnego wygłaszania referatów na rzecz SESJI PLAKATOWEJ, która jest jednoznaczna z czynnym uczestnictwem w Konferencji (uczestnicy otrzymają certyfikaty).

W linku (po zalogowaniu) znajdziecie szczegółowe informacje, wymogi oraz formularz zgłoszeniowy: LINK

Termin zgłoszeń: 20.03.2017 (!)

Chyba nie musimy Was namawiać? 😉

Wrocławskie targi pracy i praktyk

Drodzy Sympatycy!

Marzec to miesiąc targów pracy i praktyk we Wrocławiu! Oferta jest na tyle szeroka, że każdy z Was znajdzie coś dla siebie:
7-8.03 Akademickie Targi Pracy (bud. C-13, kampus Politechniki Wrocławskiej) LINK
8.03 Dni Kariery (Hala Stulecia) LINK
14.03 Absolvent Talent Days (Hala Stulecia) LINK
Pamiętajcie o wcześniejszym zarejestrowaniu się na wydarzenia!

II część warsztatów “Analiza i modelowanie ryzyka inwestycyjnego”

Naukowe Koło Ekonomistów oraz SKN RF Rek-Fin wspólnie zapraszają na drugą częścią warsztatów
pt. “Analiza i modelowanie ryzyka inwestycyjnego”. Spotkanie poprowadzi Nasza Pani Opiekun dr Magdalena Homa.

Spotkanie odbędzie się we wtorek (28.02) w sali komputerowej 2C o godzinie 17.00.

Więcej szczegółów wydarzenia-> LINK

Zapraszamy!

Wiarygodność finansowa- co możesz zyskać?

Zastanawiasz się jak wygląda zaplecze informacyjne sektora bankowego? Szukasz informacji czym jest BIK? Nie wiesz jakie informacje zbierają na temat konsumetów i przedsiębiorców banki? Chcesz poznać odpowiedzi na te pytania?

Naukowe Koło Ekonomistów przy współpracy z Nowoczesnym Zarządzaniem Biznesem zaprasza na wykład:

Wiarygodność finansowa- co możesz zyskać?

23.02.2017, godz. 17 sala 2.05D Naszym gościem będzie p. Jarosław Jezierski- wykładowca programu NZB z ramienia Centrum Prawa Bankowego i Informacji, wcześniej Kierownik Centrum Informacji Gospodarczej Telemarketing (CIG Telemarketing) we Wrocławiu.

Serdecznie zapraszamy!

 

Milion na bank!

Drogi Studencie,
Jeśli jesteś pasjonatem finansów, to z pewnością ten konkurs jest dla Ciebie!
W ramach ogólnopolskiego projektu sektorowego “Bankowcy dla Edukacji” Warszawski Instytut Bankowości organizuje ogólnopolski konkurs pt.Milion na Bank.
Konkurs polega na udziale w grze symulacyjnej, zajmuje ok 2-3h i można w nim wziąć udział od 27 lutego do 12 marca 2017r.
Na najlepszych czekają atrakcyjne nagrody!

Szczegóły: LINK
Link do wydarzenia na FB: LINK

Nie stój- inwestuj!

W związku z rosnącym zainteresowaniem pojęciem INWESTOWANIA- wychodzimy Wam na przeciw! Już w najbliższy wtorek na widziale WPAiE w s. 2.05D o godz. 17 wykład pt “Nie stój- inwestuj!” poprowadzi p. Tomasz Bilski- przedstawiciel Fundacji GPW, wieloletni makler i inwestor giełdowy. Dowiemy się m.in. jak stawiać pierwsze kroki na giełdzie oraz w jaki sposób dywersyfikować ryzyko inwestycyjne.

Będzie to doskonały wstęp do realizowanych w późniejszym terminie warsztatów.

Nie czekaj- ZAPISZ SIĘ ! 🙂

Konkurs- Etyka w finansach!

(Sugerujemy doczytać do końca  )

Komisja Etyki Bankowej przy Związku Banków Polskich poinformowała, że rusza 5 polska edycja konkursu: Etyka w finansach!

Konkurs jest skierowany do młodych profesjonalistów oraz środowiska akademickiego, w tym studentów, do 35 roku życia.
Kandydaci powinni przedstawić niepublikowany wcześniej esej w języku polskim.
Wymogiem podstawowym stawianym esejom konkursowym jest prezentacja
innowacyjnej propozycji zmian mających na celu ochronę lub wykorzystanie wartości etycznych w świecie finansów.

W polskiej edycji konkursu pula nagród sięga 30 000 zł.

Końcowy termin nadsyłania zgłoszeń to 28 lutego 2017 r.

Więcej informacji znajdziecie  TUTAJ

I część warsztatów “Analiza i modelowanie ryzyka inwestycyjnego”

W najbliższą środę tj. 11.01 o godz. 17 w sali 2C rusza cykl szkoleń pt. Analiza i modelowanie ryzyka inwestycyjnego, które będą prowadzone przez naszą Panią Opiekun- dr Magdalenę Homa.
Polecamy i zachęcamy do udziału!

Spotkanie NKE

Najbliższe spotkanie NKE odbędzie się 10.01 (wtorek) o godz. 17
w 2.05D.

Serdecznie zapraszamy wszystkich członków i osoby zainteresowane dołączeniem do naszego zespołu.

Życzenia świąteczne

Wspaniałych świąt Bożego Narodzenia spędzonych w ciepłej, rodzinnej atmosferze,
samych szczęśliwych dni i realizacji wspólnych projektów w nadchodzącym Nowym Roku
wszystkim Członkom i Sympatykom

– Zarząd NKE

Awantura o Kasę w BNY Mellon

Śledzisz teleturnieje? Marzysz o nowych, ekscytujących wyzwaniach? Potrafisz działać pod presją czasu?

Jeśli chociaż na jedno z pytań odpowiedziałeś twierdząco, to ten event jest właśnie dla Ciebie!
Zbierz 4-5 osobową grupę i zapisz się już dzisiaj: https://goo.gl/forms/amz6qBUO6FDOaJSZ2
15 grudnia 2016 , godz: 17:00 , biuro BNY Mellon, ul. Swobodna 3, Wrocław
*Event zostanie przeprowadzony w języku angielskim

link do wydarzenia i opis:

https://www.facebook.com/events/220751711701326/?ti=cl

Zapraszamy !

Szybki kontakt

Jeśli masz jakieś pytania, pisz śmiało.

Not readable? Change text.